Heino er beredt. Fotokreditering: Danmarks Radio
Heino er beredt. Fotokreditering: Danmarks Radio
Foredrag

Heino er beredt – Beredskab med Heino fra Ramasjang

Tid
14:30 - 15:05
Pris
Standard: Gratis
Sted
Næstved Bibliotek
Kvægtorvet 4,
4700 Næstved
Store Scene
Når verden bliver lidt usikker, er der heldigvis én, der er klar til at tage styringen – Heino!

Heino Lange er kendt fra en lang række serier på Ramasjang. Blandt andet Heino Fikser Alt, Sprinter Galore, Heino og Vildmarksholdet, Ramasjang Redder Frøerne og Ulandskalenderen – Jagten på Den Forsvundne Regnbue.

Med sin helt særlige blanding af selvtillid, opfindsomhed og skæve løsninger kaster han sig ud i store spørgsmål om beredskab og det at være forberedt. Han undersøger hvordan man klarer sig, når tingene ikke går som planlagt. Det bliver sjovt og lærerigt liveshow fyldt med masser af grin, når Heino deler ud af sine bedste – og måske ikke altid helt gennemtænkte – råd til at klare fremtidens udfordringer.

Man skal reservere en billet – det er gratis.

Arrangementet foregår i biblioteksrummet.

Arrangementet er en del af vores temadag Sammen om beredskab som foregår på Næstved Bibliotek og Grønnegades Kaserne Kulturcenter d. 7. november. 

Sammen om beredskab
Sammen om Beredskab